Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Cherry Gao

Telefon numarası : +86 573 82602311

Naber : +8613857354118

Free call

Paslanmaz çelik paslanır mı? Evet!

April 15, 2022

hakkında en son şirket haberleri Paslanmaz çelik paslanır mı? Evet!

Paslanmaz çelik borunun yüzeyinde kahverengi pas lekeleri olduğunda insanlar şaşırırlar: "paslanmaz çelik paslı değildir, paslı paslanmaz çelik değildir, belki çelikte bir sorun vardır" diye düşünürler.

Aslında bu, paslanmaz çeliğin anlaşılmaması konusunda tek taraflı yanlış bir bakış açısıdır.

Paslanmaz çelik belirli koşullar altında paslanır:

Paslanmaz çelik, atmosferik oksidasyona direnme yeteneğine sahiptir——pas direnci ve ayrıca asit, alkali ve tuz içeren ortamda paslanma kabiliyetine sahiptir.——korozyon direnci.Ancak korozyon direnci, çeliğin kimyasal bileşimine, koruyucu durumuna, hizmet koşullarına ve çevre ortamının türüne göre değişir.

hakkında en son şirket haberleri Paslanmaz çelik paslanır mı? Evet!  0

Örneğin, 304paslanmazçelik boru, kuru ve temiz bir atmosferde kesinlikle mükemmel korozyon direncine sahiptir, ancak kıyı bölgesine taşınırsa, çok fazla tuz içeren deniz sisinde kısa sürede paslanır;316 boru iyi performans gösterir.Bu nedenle, herhangi bir paslanmaz çelik, herhangi bir ortamda korozyona ve paslanmaya karşı koyamaz.

Paslanmaz çelik, korozyon önleyici özelliği elde etmek için oksijen atomlarının sürekli sızmasını ve oksidasyonunu önlemek için yüzeyinde oluşturulan ince, sağlam, ince ve kararlı bir krom bakımından zengin oksit filmdir (koruyucu film).Film herhangi bir nedenle sürekli olarak hasar gördüğünde, havadaki veya sıvıdaki oksijen atomları sürekli olarak nüfuz eder veya metaldeki demir atomları sürekli olarak ayrılarak gevşek demir oksit oluşturur ve metal yüzey sürekli olarak korozyona uğrar.

hakkında en son şirket haberleri Paslanmaz çelik paslanır mı? Evet!  1

 

Paslanmaz çelik korozyonunu etkileyen üç ana faktör vardır:

1. Alaşım elementlerinin içeriği.

Genel olarak konuşursak, %10,5 krom içeriğine sahip çeliğin paslanması kolay değildir.Krom ve nikel içeriği ne kadar yüksek olursa, korozyon direnci o kadar iyi olur.Örneğin, 304 malzemenin nikel içeriği %8-10'dur ve krom içeriği %18-20'ye ulaşır.Bu tür paslanmaz çelik, normal şartlar altında paslanmayacaktır.

2. Üretim işletmelerinin eritme süreci de paslanmaz çeliğin korozyon direncini etkileyecektir.

İyi ergitme teknolojisine, gelişmiş ekipmana ve gelişmiş prosese sahip büyük paslanmaz çelik fabrikaları, alaşım elementi kontrolü, kirlilik giderme ve kütük soğutma sıcaklığı kontrolü açısından garanti edilebilir.Bu nedenle, ürün kalitesi istikrarlı ve güvenilirdir, iç kalite iyidir ve paslanması kolay değildir.Aksine ergitme işlemindeki bazı geriye dönük ekipmanlar kaçınılmaz olarak paslanacak ve ergitme işlemindeki bazı ürünler çıkarılmayacaktır.

3. Dış ortam kurudur ve iyi havalandırmalı ortamın paslanması kolay değildir.

Bununla birlikte, hava nemi yüksek, sürekli bulutlu ve yağışlı hava veya havadaki pH'ın yüksek olduğu alanların paslanması kolaydır.304 paslanmaz çelik, çevredeki ortam çok zayıfsa paslanır.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

mt@mtstainlesssteel.com
+8613857354118
gkx1229