Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Cherry Gao

Telefon numarası : +86 573 82602311

Naber : +8613857354118

Free call

Paslanmaz çeliğin korozyon direncini neler etkiler?

April 21, 2021

hakkında en son şirket haberleri Paslanmaz çeliğin korozyon direncini neler etkiler?

1. Krom

Krom içeriği (atomik oran) 1/8, 2 / 8'e ulaştığında paslanmaz çeliğin korozyon direncini belirleyen ana unsurdur ... Demirin elektrot potansiyeli sıçramalar ve sınırlarla artar ve korozyon direnç de artar.Krom oksit kompakttır ve nispeten korozyona dayanıklı bir koruyucu film oluşturabilir.

 

hakkında en son şirket haberleri Paslanmaz çeliğin korozyon direncini neler etkiler?  0

 

2. Karbon

Karbon, östeniti güçlü bir şekilde stabilize edebilir, östeniti stabilize etme yeteneği Ni'nin yaklaşık 30 katıdır;aynı zamanda paslanmaz çeliğin güçlendirilmesinin ana unsurudur;karbon ve krom, paslanmaz çeliğin korozyon direncini ciddi şekilde etkileyen bir dizi karbür oluşturabilir;aynı zamanda karbon, paslanmaz çeliğin işleme performansını ve kaynak performansını kötüleştirebilir ve ferritik paslanmaz çeliği kırılgan hale getirebilir.Bu nedenle paslanmaz çeliğin üretiminde ve geliştirilmesinde karbon en önemli unsurdur Sistemin uygulanması ve kontrol edilmesi önemli bir çalışmadır.

 

Karbon içeriği düşük ve krom içeriği yüksek olduğunda ferrit yapı elde edilecektir;Karbon içeriği yüksek ve krom içeriği düşük olduğunda martensit yapısı elde edilecektir.

 

hakkında en son şirket haberleri Paslanmaz çeliğin korozyon direncini neler etkiler?  1

 

3. Nikel

Nikel, paslanmaz çeliğin korozyon direncini artırabilen, paslanmaz çelikteki üç önemli unsurdan biridir;nikel ayrıca, tek fazlı östenit elde etmek ve paslanmaz çelikte ostenit oluşumunu teşvik etmek için ana unsur olan γ fazının stabilize edici bir öğesidir.Ni içeriğinin artması, östenitik çelikte C ve N'nin çözünürlüğünü azaltacak ve karbon ve nitrojen bileşiklerinin çökelme eğilimini artıracaktır.Buna ek olarak nikel, ostenitik paslanmaz çeliğin yüksek sıcaklıkta oksidasyon direncini de geliştirebilir; bu, esas olarak krom oksit filmin bileşiminin, yapısının ve özelliklerinin nikel tarafından iyileştirilmesiyle ilgilidir, ancak nikelin varlığı yüksek sıcaklıkta vulkanizasyon direncini azaltacaktır çelikten.

 

Üretimden önce, Mtsco, malzeme kalitesini ve performansını sağlamak için hammaddelerin kimyasal bileşimini ve fiziksel özelliklerini dikkatlice kontrol edecektir. Ana ürünler paslanmaz çelik dikişsiz boru, sarmal boru, nikel alaşımı, boru bağlantı parçası, flanştır ... ve denetlenen profesyonel raporlar, kendi kalite kontrolümüz tarafından% 100 denetlenen iki bölümden oluşur;diğeri% 100 profesyonel QC ekibi tarafından denetlenmektedir.

 

hakkında en son şirket haberleri Paslanmaz çeliğin korozyon direncini neler etkiler?  2

 

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

mt@mtstainlesssteel.com
+8613857354118
gkx1229