Mesaj gönder
Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Cherry Gao

Telefon numarası : +86 573 82717867

Naber : +8613857354118

Free call

Paslanmaz Çelik: Farklı Türleri ve Uygulamalarını Anlamak

November 22, 2023

hakkında en son şirket haberleri Paslanmaz Çelik: Farklı Türleri ve Uygulamalarını Anlamak

Paslanmaz çelik, "asit dirençli paslanmaz çelik"in kısaltması, hava, buhar, su ve diğer zayıf koroziv ortamlar tarafından korozyona dayanıklı bir çelik türüdür.Kimyasal koroziv ortamlar (asitler) tarafından korozyona dayanıklı ise paslanmaz çelik olarak da bilinir.Sadece zayıf koroziv ortamlar tarafından korozyona karşı dirençli olan çelik genellikle paslanmaz çelik olarak adlandırılır.Kimyasal ortamlar tarafından korozyona dayanıklı olan çelik ise asit dayanıklı çelik olarak adlandırılır.Bu ayrım, iki çelik türünün farklı kimyasal bileşimlere sahip olması nedeniyle yapılır. Paslanmaz çelik, kimyasal ortam korozyona karşı mutlaka dayanıklı değildir.Asit dayanıklı çelik genellikle paslanmaz.Paslanmaz çeliklerin korozyon direnci çelik içindeki alaşım elemanlarına bağlıdır.

 

hakkında en son şirket haberleri Paslanmaz Çelik: Farklı Türleri ve Uygulamalarını Anlamak  0

 

Paslanmaz Çelik Tipleri

Paslanmaz çelik tipik olarak metallürjik organizasyonuna göre üç kategoriye ayrılır: austenitik paslanmaz çelik, ferritik paslanmaz çelik ve martensitik paslanmaz çelik.Bu üç kategorinin ikili çelik olarak daha da ayrılması mümkündür., yağışla sertleştirilen paslanmaz çelik ve %50'den az demir içeren yüksek alaşımlı çelik, özel ihtiyaçlara ve amaçlara bağlı olarak.

 

Austenitik Paslanmaz Çelik: Austenitik paslanmaz çelik, yüz merkezli kübik kristal yapısına (gamma fazı) sahip bir paslanmaz çelik türüdür ve manyetik değildir.Temel olarak soğuk çalışma yoluyla güçlendirilir (ve belirli bir derece manyetizmaya yol açabilir)Austenitik paslanmaz çelik, Amerikan Demir ve Çelik Enstitüsü tarafından 304 gibi 200 ve 300 serisi sayısal etiketleri kullanarak belirlenir.

 

Ferritik paslanmaz çelik: Ferritik paslanmaz çelik, vücut merkezli küp kristal yapısına (alfa faz) sahip bir paslanmaz çelik türüdür ve manyetiktir. Isı işleminden sertleşemez,Ama soğuk çalışarak biraz güçlendirilebilir.Ferritik paslanmaz çelik, Amerikan Demir ve Çelik Enstitüsü tarafından 430 ve 446 serisi sayısal etiketleri kullanılarak belirlenmiştir.

 

Martensitik Paslanmaz Çelik: Martensitik paslanmaz çelik, martensitik (beden merkezli kübik veya kübik) kristal yapısına sahip ve manyetik bir paslanmaz çelik türüdür.Mekanik özellikleri ısı işleme ile ayarlanabilirMartensitik paslanmaz çelik, Amerikan Demir ve Çelik Enstitüsü tarafından 410, 420 ve 440 serisi sayısal etiketleri kullanarak belirlenmiştir.,Austenit çelikleri yüksek sıcaklığa kadar ısıtıldıktan sonra oda sıcaklığına uygun bir hızda soğuturlar.

 

Austenit-Ferritik (Dupleks) Paslanmaz Çelik: Dupleks paslanmaz çelik, hem austenit hem de ferrit fazlarını içeren bir matris içeren bir paslanmaz çelik türüdür.En küçük faz matrisinin içeriği genellikle %15'ten fazla329 çift katlı paslanmaz çeliklerin tipik bir örneğidir.Dupleks çelik dayanıklılığını önemli ölçüde iyileştirdi, granüler korozyona dayanıklılık ve klorür stres korozyona ve çukur korozyona dayanıklılık.

 

hakkında en son şirket haberleri Paslanmaz Çelik: Farklı Türleri ve Uygulamalarını Anlamak  1

 

Yağış sertleştirme paslanmaz çelik:Yağış sertleştirme paslanmaz çelik, yağış sertleştirme işlemiyle sertleştirilebilen austenit veya martensit matrisine sahip bir paslanmaz çelik türüdür.Yağışla sertleştirilen paslanmaz çelik, Amerikan Demir ve Çelik Enstitüsü tarafından 630 (17-4PH gibi 600 serisi sayısal etiketleri kullanarak belirlenir.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

mt@mtstainlesssteel.com
+8613857354118
gkx1229
+86 573 82717867