Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Cherry Gao

Telefon numarası : +86 573 82602311

Naber : +8613857354118

Free call

Paslanmaz çelik korozyon, kırılma, pas (Bu bağlantı uygun şekilde ele alınmamıştır)

May 28, 2021

hakkında en son şirket haberleri Paslanmaz çelik korozyon, kırılma, pas (Bu bağlantı uygun şekilde ele alınmamıştır)

Paslanmaz çelik borunun ısıl işlemi MTSCO üretiminin vazgeçilmez bir parçasıdır, peki ısıl işlemin yolları ve işlevleri nelerdir?

Östenitik paslanmaz çelikte Cr, Ni ve diğer alaşım elementlerinin sonuçları MS noktasını oda sıcaklığının altına düşürür (-30 ila -70 ℃).Ostenit yapısı kararlıdır, bu nedenle ısıtma ve soğutma sırasında oda sıcaklığında dönüşüm meydana gelmez.Bu nedenle östenitik paslanmaz çeliğin ısıl işleminin asıl amacı mekanik özellikleri değiştirmek değil, korozyon direncini iyileştirmektir.

 

hakkında en son şirket haberleri Paslanmaz çelik korozyon, kırılma, pas (Bu bağlantı uygun şekilde ele alınmamıştır)  0

Östenitik paslanmaz çeliğin katı çözelti işlemi

Tteknoloji:

GB1200'de önerilen ısıtma sıcaklığı aralığı geniştir: 1000-1150 ℃, genellikle 1020-1080 ℃.İster döküm ister dövme olsun, belirli marka bileşimi göz önüne alındığında, ısıtma sıcaklığı izin verilen aralık içinde uygun şekilde ayarlanmalıdır.Düşük ısıtma sıcaklığı, C-Cr karbür tamamen çözülemez, sıcaklık çok yüksektir ve ayrıca tane büyümesi ve korozyon direncinin azalması sorunları vardır.

Soğutma modu: Karbür yeniden çökelmesini önlemek için soğutma daha hızlı yapılmalıdır.Çin ve diğer ulusal standartlarda katı çözeltiden sonra "hızlı soğutma" belirtilmektedir.

Eetki:

1. Alaşımlı karbürün çelikte çökeltilmesi ve çözünmesi

C, çelikteki alaşım elementlerinden biridir.Güçlendirme etkisinin yanında, korozyon direnci için iyi değildir.Özellikle C ve Cr karbür oluşturduğunda etkisi daha kötü olduğundan azaltılmalıdır.Bu nedenle, farklı sıcaklıktaki östenitte C'nin özelliklerine göre, yani çözünürlük yüksek sıcaklıkta büyük ve düşük sıcaklıkta düşüktür.Çelik yüksek sıcaklığa ısıtılır, böylece C-Cr bileşiği tamamen çözülebilir ve daha sonra hızlı bir şekilde soğutulur, böylece çeliğin korozyon direncini, özellikle taneler arası korozyonu sağlamak için çökelmeden önce çökeltilemez. direnç.

2. σ karşılıklı

Östenit çeliği 500-900 ℃ aralığında uzun bir süre ısıtılırsa veya çeliğe Ti, Nb, Mo ve diğer elementler eklendiğinde, σ Faz çökeltmesi çeliğin kırılganlığını artırır ve korozyon direncini azaltır ve ortadan kaldırın σ Faz yöntemi, olası çökelme sıcaklığından daha yüksek olan fazı çözmek ve ardından yeniden çökelmeyi önlemek için hızlı bir şekilde soğutmaktır.

 

Östenitik paslanmaz çeliğin kararlı ısıl işlemi

Kararlı ısıl işlem, 1Cr18Ni9Ti, 0cr18ni11nb, vb. gibi kararlı Ti veya Nb elementlerini içeren östenitik paslanmaz çelik ile sınırlıdır.

Tteknoloji:

Kararlı ısıtma sıcaklığı genellikle 850-930 ℃'de seçilir, bu da Cr23C6'yı tamamen çözündürecek ve Ti veya Nb'yi C ile bağlayacak, CR ise ostenit içinde kalacaktır.

Soğutma modu: genellikle hava soğutması benimsenir veya su soğutması veya fırın soğutması benimsenir.Bu, parçaların özel koşullarına göre belirlenecektir.

Eetki:

Çelik, Cr ve C'den daha güçlü afiniteye sahip Ti ve Nb ile doldurulur ve C'nin önce Ti ve Nb ile birleşmesi, C ve Cr kombinasyonu olasılığının azaltılması ve CR'nin ostenit içinde sabit kalmasını sağlamak için koşullar yaratılır. çeliğin korozyon direnci.Stabilize edici ısıl işlem, östenit içinde Cr'yi stabilize etmek için Ti, Nb ve C'nin kombinasyonudur.

 

hakkında en son şirket haberleri Paslanmaz çelik korozyon, kırılma, pas (Bu bağlantı uygun şekilde ele alınmamıştır)  1

 

Östenitik paslanmaz çelik için gerilim giderme

Tteknoloji:

Koşulların koşulları altında, katı çözelti işleme ve stabilizasyon işlemi ile stres ortadan kaldırılabilir (katı çözelti su soğutmasında belirli bir stres oluşacaktır).Bununla birlikte, bazen, devredeki boru bağlantı parçaları, ödeneksiz bitmiş parçalar, son derece karmaşık şekilli deformasyona eğilimli parçalar vb. gibi bu tür yöntemlere izin verilmez. Bu sırada, 450 ℃'nin altındaki sıcaklıkta gerilim giderme yöntemi kullanılabilir, Bazıları stresler de ortadan kaldırılabilir.İş parçası güçlü bir stres korozyon ortamında kullanılıyorsa, stres tamamen ortadan kaldırılmalıdır, bu durumda, kararlı elementler içeren çelik veya ultra düşük karbonlu östenitik paslanmaz çelik gibi malzeme seçilirken dikkate alınmalıdır.

Eetki:

Hastalığın mekanizmasını araştırmak için

Östenitik paslanmaz çelikten yapılmış parçaların soğuk işleme sırasında işleme stresi ve kaynak stresi gibi stresi kaçınılmazdır.Bu gerilimlerin mevcudiyeti, aşağıdakiler gibi olumsuz etkilere sahip olacaktır: boyutsal kararlılık üzerindeki etki;Gerilimli parçalar CL ortamında, H2S, NaOH ve diğer ortamlarda kullanıldığında gerilim korozyon çatlaması meydana gelir.Bu, lokal olarak ve herhangi bir öncül olmadan oluşan, çok zararlı olan bir tür ani hasardır.Bu nedenle, belirli çalışma koşulları altında kullanılan östenitik paslanmaz çelik parçalar, stres giderme yöntemi ile gerçekleştirilebilecek stresi maksimum ölçüde azaltmalıdır.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

mt@mtstainlesssteel.com
+8613857354118
gkx1229