Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Cherry Gao

Telefon numarası : +86 573 82602311

Naber : +8613857354118

Free call

NDT Yöntemi: Girdap Akımı Testi

April 8, 2022

hakkında en son şirket haberleri NDT Yöntemi: Girdap Akımı Testi

Elektromanyetik indüksiyon ilkesine dayalı olarak, tahribatsız muayene yöntemine tahribatsız muayene denir; bu yöntem, test edilen iş parçalarında indüklenen girdap akımının değişimini tespit ederek iletken malzemelerin ve iş parçalarının bazı özelliklerini tahribatsız olarak değerlendirebilir veya kusurları bulabilir.Endüstriyel üretimde girdap akımı testi, çeşitli metal malzemelerin ve birkaç metal olmayan (grafit, karbon fiber kompozitler vb.) ve bunların ürünlerinin kalitesini kontrol etmenin ana yollarından biridir.Diğer tahribatsız muayene yöntemleriyle karşılaştırıldığında, girdap akımı testi, özellikle boru, çubuk ve tel gibi profiller için otomasyonu gerçekleştirmek daha kolaydır.

 

Girdap akımı testi (ET), iletken, değişen manyetik alan etrafında vorteksin indüklenen elektrik alanı nedeniyle, değişen manyetik alana konulduğunda, indüklenen elektrik alanının iletkendeki serbest yük üzerinde etki ederek yüke neden olmasıdır. hareket etmek ve girdap akımı oluşturmak için.Metal iş parçasında kusurlar varsa, girdap akımı alanının yoğunluğunu ve dağılımını değiştirecek ve bobin empedansını değiştirecektir.Değişikliği tespit etmek, kusurların olup olmadığına karar verebilir.

hakkında en son şirket haberleri NDT Yöntemi: Girdap Akımı Testi  0

Girdap akımı testinin özellikleri

Avantajlar

1. Algılama sırasında, bobinin iş parçası veya bağlantı ortamı ile temas etmesine gerek yoktur, bu nedenle algılama hızı hızlıdır.

2. İş parçasının yüzeyindeki veya yakınındaki kusurlar için yüksek algılama hassasiyetine sahiptir ve kalite yönetimi ve kontrolü için kullanılabilecek belirli bir aralık içinde iyi bir doğrusal göstergeye sahiptir.

3. Yüksek sıcaklıkta, iş parçasının dar alanında ve derin delik duvarında (boru duvarı dahil) test edilebilir.

4. Metal kaplamanın veya metalik olmayan kaplamanın kalınlığını ölçebilir.

5. Grafit gibi girdap akımını indükleyebilen metalik olmayan malzemeleri test edebilir.

6. Algılama sinyali, depolama, çoğaltma, veri karşılaştırma ve işleme için sayısallaştırılabilen bir elektrik sinyalidir.

eksiklikler

1. Nesne iletken bir malzeme olmalı ve yalnızca metal yüzey kusurlarını tespit etmeye uygun olmalıdır.

2. ET için geçiş bobini kullanıldığında, kusurun çevresi üzerindeki belirli konum belirlenemez;Dönen prob tipi et yerleştirilebilir, ancak algılama hızı yavaştır.

 

hakkında en son şirket haberleri NDT Yöntemi: Girdap Akımı Testi  1

Petrokimya endüstrisinde girdap akımı testinin uygulanması

Girdap akımı test teknolojisi, elektrik santrallerinde (termik santraller, nükleer santraller), petrokimya (petrol sahaları, rafineriler, kimya tesisleri) ve diğer alanlar.Taneler arası korozyon, et kalınlığında incelme ve boruların dış duvar aşınması güvenilir bir şekilde tespit edilebilir.Mtsco'nun her türlü borusu, boruların kalitesinden emin olmak için teslimattan önce girdap akımı tahribatsız muayeneye tabi olacaktır.Destek plakasının ve boru plakasının parazit sinyalleri, algılamada etkin bir şekilde kaldırılabilir.Akustik darbe algılama teknolojisi, çeşitli metal veya metal olmayan boru hatlarının hızlı tespiti için kullanılabilir;Metal manyetik bellek teknolojisi, hizmet içi ekipmanın ferromanyetik parçalarının erken hasarını teşhis etmek için kullanılır.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

mt@mtstainlesssteel.com
+8613857354118
gkx1229