Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Cherry Gao

Telefon numarası : +86 573 82602311

Naber : +8613857354118

Free call

Her türlü metal nasıl oluşur?

July 2, 2021

hakkında en son şirket haberleri Her türlü metal nasıl oluşur?

01 döküm

Sıvı metal, parçanın şekline ve boyutuna uygun olan kalıp boşluğuna dökülür ve daha sonra genellikle sıvı metal şekillendirme veya döküm olarak adlandırılan boşluk veya parçayı elde etmek için soğutulur ve katılaştırılır.Döküm, kum döküm, hassas döküm ve basınçlı döküm olarak ayrılabilir.

Proses akışı: sıvı metal → kalıp doldurma → katılaşma büzülmesi → döküm

 

hakkında en son şirket haberleri Her türlü metal nasıl oluşur?  0

 

İşlem özellikleri:

Herhangi bir karmaşık şekilli parça üretebilir, özellikle karmaşık boşluk şekline sahip olanlar

Güçlü uyarlanabilirlik, sınırsız alaşım türleri ve neredeyse sınırsız döküm boyutu

 

Ondan fazla döküm yöntemi vardır:

Kum döküm, hassas döküm, pres döküm, düşük basınçlı döküm, santrifüj döküm, yerçekimi döküm, vakumlu döküm, sıkma döküm, Kayıp köpük döküm, sürekli döküm,

 

 

02 plastik şekillendirme

Plastik şekillendirme: Malzeme plastisitesinin alet ve kalıpta dış kuvvet işleme parçalarının etkisi altında daha az kesme veya kesme işlemi olmadan kullanılmasıdır.Başta dövme, haddeleme, ekstrüzyon, çizim, damgalama ve benzeri olmak üzere birçok çeşidi vardır.

 

(1) Dövme

Dövme: Belirli mekanik özelliklere, şekle ve boyuta sahip dövme ürünler elde etmek için plastik deformasyon üretmek için boş metal üzerine basınç uygulamak için dövme makinesini kullanan bir tür işleme yöntemidir.

Biçimlendirme mekanizmasına göre dövme, serbest dövme, kalıp dövme, halka haddeleme ve özel dövme olarak ayrılabilir.

 

hakkında en son şirket haberleri Her türlü metal nasıl oluşur?  1

 

Proses akışı: dövme kütük ısıtma → rulo dövme kütük hazırlama → kalıp dövme şekillendirme → kırpma → delme → düzeltme → ara muayene → dövme ısıl işlemi → temizleme → düzeltme → muayene

 

Teknik özellikler:

Dövme kalitesi, dökümden daha yüksektir ve daha fazla darbe kuvveti taşıyabilir.Dövmenin plastisitesi, tokluğu ve diğer mekanik özellikleri de dökümden, hatta haddelenmiş parçadan daha yüksektir.

Hammadde tasarrufu ve işleme süresinde azalma

Yüksek üretim verimliliği

Serbest dövme, büyük esnekliğe sahip tek parçanın küçük parti üretimi için uygundur

 

Uygulama:

Büyük haddehanenin rulo ve balıksırtı dişlisi, rotor, çark ve buhar türbini jeneratör setinin tutma halkası, büyük hidrolik pres silindiri ve kolonu, lokomotif mili, krank mili ve otomobil ve traktörün biyel kolu vb.

 

(2) haddeleme

 

hakkında en son şirket haberleri Her türlü metal nasıl oluşur?  2

 

Haddeleme: Boş metalin bir çift dönen silindirin boşluğundan (çeşitli şekillerde) geçmesi ve malzemenin sıkıştırılarak şekillendirilmesi ve yuvarlanması nedeniyle malzemenin enine kesitinin küçültülmesi ve uzunluğunun artması bir basınç işleme yöntemidir. silindirler.

 

hakkında en son şirket haberleri Her türlü metal nasıl oluşur?  3

 

Uygulama: esas olarak metal malzemelerde, profillerde, levhalarda, borularda ve plastik ürünler ve cam ürünler gibi bazı metalik olmayan malzemelerde kullanılır.

Paslanmaz çelik ve nikel alaşımlı borularımızın çoğu haddelenmiştir.

 

(3) Ekstrüzyon

Ekstrüzyon: Üç boyutlu düzgün olmayan sıkıştırma geriliminin etkisi altında, boşluk, kesit alanını azaltmak ve uzunluğunu artırmak için kalıbın deliğinden veya boşluğundan ekstrüde edilir.Gerekli ürünün işleme yöntemine ekstrüzyon denir.İşlenmemiş parçanın bu işlemine ekstrüzyon şekillendirme denir.

Proses akışı: döküm çubuğu ısıtma → ekstrüzyon → gerdirme, bükme ve doğrultma → testereyle kesme (ebatlandırma) → numune alma ve inceleme → paketleme ve depolama

 

(4) Çizim

Çizim: Metal boşluğunu, boşluğun kesitinden daha küçük olan kalıp deliğinden çıkarmak için metalin ön ucuna etki etmek için dış kuvvet kullanan bir tür plastik işleme yöntemidir. ürünün şekli ve boyutu.

 

 

hakkında en son şirket haberleri Her türlü metal nasıl oluşur?  4

 

Avantaj:

· Doğru boyut ve pürüzsüz yüzey

· Basit araç ve gereçler

· Küçük kesitli uzun ürünlerin sürekli yüksek hızlı üretimi

Dezavantajları:

· Tavlama arasındaki geçiş deformasyonu ve toplam deformasyon sınırlıdır

· Uzunluk sınırlamaları

Uygulama kapsamı: çizim, metal boru, çubuk, profil ve telin ana işleme yöntemidir.

 

hakkında en son şirket haberleri Her türlü metal nasıl oluşur?  5

 

(5)Damgalama

 

hakkında en son şirket haberleri Her türlü metal nasıl oluşur?  6

 

Damgalama: İş parçasının (damgalama parçasının) istenilen şekil ve boyutta elde edilmesi için levha, şerit, boru ve profile dış kuvvet uygulanarak pres ve kalıpla plastik deformasyon veya ayrılma meydana getiren bir şekillendirme ve işleme yöntemidir.

Uygulama kapsamı:

Dünya çeliğinde, %60-70'i, çoğu damgalanarak bitmiş ürün haline getirilen levhalardır.Araba gövdesi, şase, yakıt deposu, radyatör, kazan tamburu, konteyner kabuğu, motor, elektrik demir çekirdek, silikon çelik sac vb. damgalama işlemleri yapılmaktadır.Aletler, ev aletleri, bisikletler, büro makineleri, ev eşyaları ve diğer ürünlerde de çok sayıda damgalama parçası bulunmaktadır.

Önümüzdeki hafta, sizi diğer altı metal şekillendirme yöntemine götüreceğim.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

mt@mtstainlesssteel.com
+8613857354118
gkx1229