Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Cherry Gao

Telefon numarası : +86 573 82602311

Naber : +8613857354118

Free call

Paslanmaz çelik ürünlerinin hangi deneylerden geçeceğini biliyor musunuz?

November 20, 2019

Çin hakkında en son haberleri Paslanmaz çelik ürünlerinin hangi deneylerden geçeceğini biliyor musunuz?
Son zamanlarda laboratuvarımız eskisinden daha eksiksiz ekipmanlarla yeniden düzenlenmiş ve yenilenmiştir.

Şimdi Metalografik Analiz , Yüksek Sıcaklık Çekme Testi , Oda Sıcaklığı Çekme Testi , hashtag LowTemperatureImpactTesting hashtag Fiziksel Numune Hazırlama , Spektral Analiz , Karbon Sülfür Analizi , ONH Analizi , Metalografik Numune Hazırlama , SampleStorageArea vb.

Çekme testi, malzemelerin mekanik özellik testinde en yaygın ve önemli test yöntemlerinden biridir. Çekme testi üç dış koşulda gerçekleştirilir: sabit sıcaklık, yükleme hızı ve gerilme durumu. Sıcaklık koşulları normal sıcaklık, düşük sıcaklık ve yüksek sıcaklığı ifade eder. Malzemenin akma dayanımı, uzama dayanımı ve gerilme dayanımı gibi temel mekanik özellikleri çekme deneyi ile elde edilebilir. Yüksek sıcaklık çekme testi, malzemelerin yüksek sıcaklıktaki hatalarını bilmemize yardımcı olabilir. Çekme testinden elde edilen malzeme mukavemeti ve plastik özellik verileri, tasarım ve malzeme seçimi, yeni malzemelerin geliştirilmesi, malzemelerin satın alınması ve kabulü, ürünlerin kalite kontrolü, ekipmanın güvenliği ve değerlendirilmesi için önemli uygulama değerine ve referans değerine sahiptir.

Metalin performansı, bileşimine ve mikroyapısına bağlıdır ve mikroyapı, metalin performansı üzerinde en doğrudan etkiye sahiptir. Bu nedenle, metalin mikro yapısını (yani metalografik analiz teknolojisi) gözlemleyerek ve analiz ederek metalin performansını tahmin edebilir ve değerlendirebilir ve arıza ve hasarın nedenini analiz edebiliriz. Metalografik analiz teknolojisi, metal malzemelerin iç kalitesini ilgili standartlara ve düzenlemelere göre değerlendirmek için rutin bir denetim yöntemidir ve parçaların üretim sürecinin mükemmel olup olmadığını değerlendirmek için kullanılabilir, bu da kusurların nedenlerini bulmaya yardımcı olur parçalar. Bu nedenle, metal malzemelerin üretimi, kullanımı ve bilimsel araştırmalarında vazgeçilmez bir araçtır. Metalografik numune hazırlamanın amacı, numunenin gerçek yapısını göstermektir. Numune metal, seramik, sinterlenmiş karbür veya diğer katı maddeler olabilir.

Spektral analiz, maddeleri tanımlamak ve kimyasal spektrumlarına göre kimyasal bileşimlerini ve nispi içeriklerini belirlemek için bir yöntemdir. Moleküllerin ve atomların spektroskopisine dayanır. Hızlı analiz hızı, saf numuneye gerek yok, iyi seçicilik ve yüksek hassasiyet ile karakterizedir

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

mt@mtstainlesssteel.com
+8613857354118
gkx1229