Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Cherry Gao

Telefon numarası : +86 573 82602311

Naber : +8613857354118

Free call

Parlak mı mat mı, nasıl bir yüzey istiyorsunuz?

June 25, 2021

hakkında en son şirket haberleri Parlak mı mat mı, nasıl bir yüzey istiyorsunuz?

Endüstriyel sınıf metal boruların farklı uygulama alanları nedeniyle, gerekli yüzey işlem süreçleri de farklıdır.Birkaç yaygın tedavi sürecine bir göz atalım

 

dekapaj yüzeyi

Asitle temizleme, çelik yüzeyindeki oksit ölçeğini ve pası gidermek için asit çözeltisi kullanma yöntemidir.Metal yüzeyleri temizlemenin bir yolu.Genellikle geçiş öncesi tedavi ile birlikte gerçekleştirilir.

Genellikle parçalar, metal yüzeyindeki oksit filmini çıkarmak için sulu sülfürik asit çözeltisine daldırılır.Temizledikten sonra metal yüzey, paslanmaz çeliğin korozyon direncini artırabilen gümüşi beyaz olur.

 

hakkında en son şirket haberleri Parlak mı mat mı, nasıl bir yüzey istiyorsunuz?  0

 

cilalı yüzey

Alet, gıda, tıbbi tedavi, dekorasyon vb. gibi paslanmaz çelik boru yüzeyi için daha yüksek gereksinimleri olan bazı alanlar için yüzeyin parlatılması gerekir.Sıcak işleme, mekanik işleme veya belirli bir süre depolamadan sonra paslanmaz çelik yüzeyinde siyah veya gri oksit ölçeği tabakası oluşacaktır.Ana bileşenler Cr2O3, NiO ve çok çözünmeyen FeO, Cr2O3'tür.Varlıkları bir yandan görünüm kalitesini etkilerken diğer yandan ürün performansını da etkiler.Bu nedenle, bunları ortadan kaldırmak için uygun önlemler alınmalıdır.Paslanmaz çelik parlatma, paslanmaz çeliğin korozyon direncini ve parlak etkisini daha da artırabilir.

 

hakkında en son şirket haberleri Parlak mı mat mı, nasıl bir yüzey istiyorsunuz?  1

 

kumlanmış yüzey

Kumlama, yüksek hızlı kum akışının etkisiyle altlık yüzeyini temizleme ve pürüzlendirme işlemidir.Aşındırıcının iş parçası yüzeyindeki darbe ve kesme etkisinden dolayı, iş parçasının yüzeyi belirli bir derecede temizlik ve farklı pürüzlülük kazanır ve iş parçası yüzeyinin mekanik özellikleri iyileştirilir.Bu nedenle, iş parçasının yorulma direnci geliştirilir, iş parçası ile kaplama arasındaki yapışma arttırılır ve kaplama filminin dayanıklılığı uzatılır, Ayrıca kaplamaların tesviyesine ve dekorasyonuna da elverişlidir.Parlatma işleminden sonra kumlama, iş parçasının düzgünlüğünü iyileştirebilir, iş parçasının tek tip metal rengi göstermesini sağlayabilir ve iş parçasının görünümünü daha güzel hale getirebilir.

 

hakkında en son şirket haberleri Parlak mı mat mı, nasıl bir yüzey istiyorsunuz?  2

 

bilyalı dövme yüzeyi

Kumlama, fabrikalarda yaygın olarak kullanılan bir tür yüzey güçlendirme teknolojisidir.İş parçasının yüzeyini bombardıman etmek için bilyeli dövme kullanan ve iş parçasının yorulma mukavemetini iyileştirmek için artık basınç gerilimi implante eden bir soğuk işleme teknolojisidir.Parçaların mekanik mukavemetini, aşınma direncini, yorulma direncini ve korozyon direncini geliştirmek için yaygın olarak kullanılır.

Bilyalı dövmenin avantajları, iş parçasının şekli ve konumu ile sınırlı olmaması ve kullanımının kolay olmasıdır.Bilyalı dövme türleri arasında çelik bilye, dökme demir bilye, cam bilye, seramik bilye vb. Müşterilerimizden gelen yüksek kalite talebini karşılamak için fabrikamız boruyu yapmak için yeni bir tesis satın almak için büyük maliyetler harcıyor. yüzey daha parlak.

 

hakkında en son şirket haberleri Parlak mı mat mı, nasıl bir yüzey istiyorsunuz?  3

 

 

Nikel alaşımlı borularımızın çoğu, müşteri gereksinimlerine göre bilyeli dövülecek ve yüzey çok güzel.

Yukarıdaki dört çeşit yüzey işleme yöntemi, üretimimizde en sık karşılaşılanlardır.Kendi avantajları ve dezavantajları vardır.Müşterilerin farklı ihtiyaçları olduğu sürece, en uygun maliyetli ve uygun çözümü seçmenize yardımcı olacağız.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

mt@mtstainlesssteel.com
+8613857354118
gkx1229